Wybierając drukarkę, zależało mi na niedrogim urządzeniu monochromatycznym, które pozwoli mi drukować materiały na wykłady, a także przepisy kulinarne, artykuły do przeczytania na zajęcia czy referaty.

Idealnym rozwiązaniem okazało się urządzenie marki Lexmark, a konkretnie model MS317dn, który wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, minimalistycznym designem i wysoką wydajnością. Jego dużą zaletą jest energooszczędność oraz możliwość drukowania w różnych formatach, także na kopertach i papierze mniejszym niż tradycyjne A4, co często przydaje mi się podczas adresowania korespondencji czy drukowania kartek świątecznych. Drukarka to jednak nie wszystko i bez dobrej jakości tonera nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wykorzystać funkcji tego urządzenia.

Od samego początku wiedziałam, że nie będę inwestować w oryginalne tonery Lexmark, gdyż drukarka służy mi przede wszystkim do wydruku własnych notatek i pomocy naukowych, a nie do kontaktu z klientami. Od dawna wiem, że zamienniki Lexmark pochodzące od renomowanych firm są produktami dobrej jakości i nie mają one wpływu ani na jakość wydruków, ani na działanie urządzenia. Przy poprzedniej drukarce również korzystałam z zamienników, które zamawiałam przez internet, dlatego i tym razem zdecydowałam się na tonery Lexmark od firmy JetWorld. Przez długi czas stosowałam zamiennik 51B2000, którego wydajność wynosi 2500 stron. Taki toner wystarczał mi na kilka miesięcy drukowania, a warto tu zaznaczyć, że produkt ten nabywałam w wersji refabrykowanej, dzięki czemu udało mi się nie tylko zaoszczędzić, lecz również zmniejszyć ilość produkowanych śmieci. Obecnie drukuję znacznie większe ilości dokumentów, dlatego moim najnowszym odkryciem jest refabrykowany toner Lexmark 51B2H00 o wydajności aż 8500 stron!

Lexmark nie ma w swojej ofercie tak wydajnego tonera, nawet gdybym chciała skorzystać z oryginalnego produktu. Oprócz tego, że jestem w stanie zaoszczędzić na zakupie materiałów eksploatacyjnych bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jestem również zadowolona z jakości wydruków, które w większości zawierają tekst, a więc ich czytelność jest kwestią kluczową.

Kategorie: Tonery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *