Przez wiele lat korzystałem z drukarek monochromatycznych, gdyż wydawało mi się, że w ten sposób jestem w stanie znacznie zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych. Na początku w zupełności mi to wystarczało, gdyż drukowałem głównie umowy, faktury i inne dokumenty tekstowe. Jednak co jakiś czas zdarzało mi się drukować materiały z obrazkami, które moje dzieci potrzebowały do szkoły i za każdym razem były rozczarowane czarno-białymi ilustracjami. Postanowiłem więc zainwestować w drukarkę kolorową i wybrałem model Lexmark Z12, a do tego komplet oryginalnych tuszów Lexmark 60. Wydruki były świetne, a ja nie mogłem sobie przypomnieć, jak to jest drukować wyłącznie w czerni i bieli. Jednak po kilku miesiącach okazało się, że kupowanie oryginalnych tuszów znacząco nadweręża nasz domowy budżet, dlatego z pewną dozą rezerwy sięgnąłem po kolorowy tusz do drukarki będący zamiennikiem.

Spośród wszystkich dostępnych zamienników wybrałem produkt marki JetWorld, której nazwa kilka razy obiła mi się o uszy. Obawiałem się obniżenia jakości wydruków, kłopotów z drukarką i niskiej wydajności, jednak rzeczywistość była zupełnie inna. Okazało się, że kolorowy tusz do drukarki Lexmark 60 jest nie tylko tańszy, lecz również bardziej wydajny niż oryginał. Obecnie korzystam z zamienników JetWorld już od dwóch lat i jestem w pełni zadowolony z mojej decyzji, gdyż za zamienniki płacę o 50% mniej niż za oryginalne tusze Lexmark, a przy tym w żaden sposób moje wydruki nie tracą na jakości, co jest zdumiewające, gdyż zamiennik zawsze kojarzył mi się z czymś gorszym.

Kolorowy tusz do drukarki Lexmark zamawiam zawsze przez stronę internetową dodrukarki.pl, gdzie można znaleźć zarówno zamienniki, jak i oryginalne produkty. Kupując przez tę stronę, nie płacę ani grosza za wysyłkę, gdyż zakupy odbieram w mojej rodzinnej Łodzi, gdzie znajduje się siedziba sklepu online. Niewątpliwą zaletą zakupu tuszów JetWorld jest fakt, iż objęte są one dożywotnią gwarancją dystrybutora, z której jednak do tej pory nie skorzystałem, gdyż za każdym rzazem tusze sprawdzają się bez zarzutu.

Kategorie: Tusze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *