Jako fotograf-pasjonat przykładam dużą wagę do jakości wydruków, gdyż niskiej klasy tusz do drukarki Lexmark może zmienić kolory i spowodować, że na zdjęciach powstaną nieestetyczne przebarwienia, smugi lub pasy. Przez długi czas myślałem, że wyłącznie oryginalne tusze są w stanie spełnić moje oczekiwania, jednak kilka miesięcy temu, szukając oryginałów w promocyjnych cenach, trafiłem na stronę sklepu internetowego dodrukarki.pl oferującego zarówno oryginały, jak i zamienniki do drukarek Lexmark. Okazało się, że oba rodzaje produktów dzieli przepaść cenowa, dlatego postanowiłem przeprowadzić test i tym razem wypróbować tańszy zamiennik za kilkanaście złotych. Efekt? Przerósł moje najśmielsze oczekiwania…

Drukarka Lexmark Pro715, z której korzystam od ponad 5 lat, to niezwykle wydajne urządzenie, z którego jestem zadowolony zarówno jako osoba prowadząca małą firmę, jak i fotograf. Niezbędne dokumenty, które potrzebne mi są do kontaktu z klientami, takie jak umowy czy faktury, drukuję w wysokiej jakości, bez smug i zabrudzeń, które są niedopuszczalne w korespondencji biznesowej. Jako pasjonat fotografii również jestem zadowolony z jakości wydruków, jakie zapewnia drukarka Lexmark Pro715 w zestawieniu z tuszami Wox 150XL, z których korzystam od pół roku. Wcześniej kupowałem wyłącznie oryginały, dlatego mam porównanie i cieszę się, że dzięki małemu testowi teraz mogę drukować nie tylko taniej, lecz także więcej, gdyż tusze Wox są bardziej wydajne niż oryginały.

Zdaję sobie sprawę z tego, że producenci oryginalnych tuszów nie mogą obniżyć cen swoich produktów ze względu na wypracowaną renomę oraz wysokie koszty testów prowadzonych nad tuszami. Jednak nie zamierzam przepłacać i planuję w przyszłości również korzystać z tuszów Wox lub innych zamienników. W tym momencie płacę niecałe 80 złotych za komplet tuszów do drukarki Lexmark Pro715 i jestem w 100% zadowolony z efektu pracy drukarki z tuszami Wox. Poleciłem tusz do drukarki Lexmark od Wox wszystkim znajomym używającym drukarek tego producenta, którzy nie wierzyli w jakość zamienników, dopóki nie pokazałem im wydrukowanych zdjęć z wesela, na którym bawiliśmy się wspólnie.

Kategorie: Tusze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *