Jako nowy użytkownik drukarki Lexmark Prospect Pro205 dużo nasłuchałem się o konsekwencjach używania nieoryginalnych tuszów. W obawie przed uszkodzeniami, jakie mogły wyrządzić mojej drukarce zamienniki, co kilka tygodni nabywałem oryginalny tusz do drukarki Lexmark, ciesząc się dobrą jakością wydruków i bezpieczeństwem sprzętu, lecz narzekając na wysoką cenę oryginałów. Po pewnym czasie okazało się, że nikt z moich znajomych nie korzysta z oryginałów, twierdząc, że to strata pieniędzy. Zrobiłem mały research i okazało się, że to całkiem niegłupie podejście.

Zacząłem więc zastanawiać się, z czego wynika wysoka cena oryginałów. Ze znalezionych artykułów i opinii informatyków oraz znajomego prowadzącego sklep z zamiennikami dowiedziałem się, że producenci oryginałów nie mogą sobie pozwolić na obniżenie cen z uwagi na kilka czynników:

  • renoma marki – znana marka nie może sobie pozwolić na to, by jej produkty były tańsze niż zamienniki;
  • wysokie koszty testów – oryginalne tusze są poddawane kosztownym testom przed rozpoczęciem masowej produkcji;
  • wysoka jakość = wysoka cena – przyjęło się myśleć, że to, co jest drogie, musi być dobrej jakości.

Po kilku latach eksploatacji mojej drukarki Lexmark Prospect Pro205 postanowiłem przerzucić się na zamiennik, by zobaczyć różnicę na własne oczy. Już od dłuższego czasu planowałem zakup nowego urządzenia, więc nie miałem nic do stracenia. Za radą znajomego ze sklepu internetowego dodrukarki.pl wybrałem tusz do drukarki Lexmark Pro205 od producenta zamienników ActiveJet. Za komplet tuszów 100XL (żółty, czarny, magenta, cyan) zapłaciłem nieco ponad 100 złotych, co było szokujące, gdyż do tej pory płaciłem tyle za pojedynczy tusz do drukarki Lexmark. Po pierwszym użyciu nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy w jakości, a po miesiącu drukowania byłem w szoku, że tusz się jeszcze nie skończył – zamiennik okazał się bardziej wydajny niż oryginał, którego cena jest 4-krotnie wyższa! Po zakupie nowej drukarki od samego początku korzystam z zamienników ActiveJet, gdyż zwyczajnie bardziej się to opłaca.

Kategorie: Tusze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *